Jak odzyskać poprzednią wersję dokumentu Word

Jak odzyskać poprzednią wersję dokumentu Word

Od czasu do czasu może się okazać, że trzeba przywrócić poprzednią wersję dokumentu programu Word. Istnieje wiele różnych powodów, że może się to zdarzyć, i trzeba będzie upewnić się, że masz odpowiednie narzędzia dostępne dla Ciebie. Na szczęście, istnieje kilka opcji dla tego i można znaleźć taki, który spełni Twoje potrzeby.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z znakomite-porady.pl

AutoRecovery

Korzystanie z funkcji AutoRecovery w programie Word może być świetnym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa plików programu Word. Może również pomóc w zapobieganiu utraty ważnych dokumentów. Jak jednak można korzystać z tej funkcji w programie Word?

Pierwszym krokiem do odzyskania poprzedniej wersji dokumentu programu Word jest sprawdzenie, jaką wersję posiadasz. Możesz to zrobić, szukając na liście typów plików w Typach plików. Następnie możesz użyć funkcji Przeglądaj, aby wyświetlić wszystkie dostępne wersje dokumentu. Następnie możesz wybrać wersję, aby ją przywrócić.

Możesz również użyć Kosza, aby przywrócić usuniętą wersję dokumentu programu Word. Jest to najłatwiejszy sposób na odzyskanie niezapisanej wersji dokumentu, ale należy zachować ostrożność przy usuwaniu dokumentu. Jeśli nie zapisałeś dokumentu, zostanie on utracony. Możesz wtedy otworzyć go w programie Microsoft Word i ponownie zapisać.

Innym sposobem przywrócenia poprzedniej wersji dokumentu programu Word na komputerze Mac jest użycie Time Machine. Jest to narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, które może tworzyć kopie zapasowe plików programu Word nawet 24 godziny wstecz. Następnie możesz przejść do przycisku Przywróć w Time Machine, aby odzyskać dokument. Jest to najbardziej niezawodny sposób na odzyskanie utraconych danych na komputerze Mac.

Możesz również użyć oprogramowania do odzyskiwania danych innej firmy, aby odzyskać dane z dysku twardego, który został uszkodzony lub zniszczony. Oprogramowanie będzie zbierać utracone dane bit po bicie. Następnie trzeba będzie przypisać lokalizację do dysku twardego, aby można było uzyskać do niego dostęp.

Do ochrony swoich plików możesz również użyć programu antywirusowego. Zapobiegnie to niespodziewanym awariom systemu. Może również zapewnić, że twój dysk twardy jest zabezpieczony przed złośliwym oprogramowaniem. Możesz również zakupić zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, aby chronić swój komputer przed przerwami w dostawie prądu.

Oprócz tych metod możesz również skorzystać z wbudowanego panelu zadań Odzyskiwanie dokumentów, aby odzyskać dokument, jeśli miałeś awarię lub przypadkowo usunąłeś plik programu Word. Ta funkcja pozwoli Ci naprawić, zapisać i zamknąć dokument. Jeśli jesteś subskrybentem usługi Microsoft 365, możesz użyć funkcji AutoSave, aby automatycznie zapisywać pliki programu Word w usłudze OneDrive.

Historia plików

Korzystając z funkcji Historia plików, możesz przywrócić poprzednią wersję dokumentu Word. Jest to wspaniała funkcja, która ułatwia przeglądanie, odzyskiwanie lub przywracanie poprzedniej wersji dokumentu programu Word. Można jej również użyć do przywrócenia zawartości w innym dokumencie.

Jeśli przypadkowo zapisałeś nad dokumentem, możesz użyć funkcji historii plików, aby zobaczyć, które wersje dokumentu są pomijane. Będziesz mógł zobaczyć wszystkie wersje w prawym panelu, a także liczbę rewizji.

Aby aktywować funkcję Historia plików, musisz upewnić się, że masz aktywną subskrypcję Microsoft 365. Obejmuje ona 1 TB pamięci masowej OneDrive. Konieczne będzie również włączenie funkcji.

Aby to zrobić, przejdź do menu Microsoft Office i wybierz “Ostatnie” w lewym panelu. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie pliku do odzyskania. Możesz wybrać opcję przywrócenia dokumentu z ostatniej kopii zapasowej lub przywrócenia wcześniej niezapisanego dokumentu. Istnieje również opcja zapisania dokumentu w nowej lokalizacji, ale nie jest to zalecane.

Jeśli masz aktywną subskrypcję Microsoft 365, możesz również udostępnić innym osobom wersje AutoRecover. Ułatwia to innym użytkownikom przywrócenie lub odtworzenie pliku, nawet jeśli nie posiadają kopii oryginału.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto włączyć funkcję “Historia pliku”. Dzięki temu Microsoft Word będzie monitorował wybrany przez Ciebie folder i zapisywał najnowszą wersję pliku.

Funkcja “Historia plików” będzie następnie archiwizować dane, co pozwoli Ci odzyskać poprzednią wersję dokumentu word, jeśli przypadkowo usuniesz plik lub nastąpi awaria komputera. Funkcje “Historia plików” obejmują suwak włączania/wyłączania, a także listę wykluczonych folderów. Możesz wybrać tworzenie kopii zapasowych plików na dysku zewnętrznym lub monitorowanie folderów lokalnych.

Istnieją również inne metody przywracania dokumentu word, takie jak użycie narzędzia do odzyskiwania danych. Możesz również spróbować odzyskać niezapisany dokument z kosza.

Recuva

Użycie Recuva do odzyskania poprzedniej wersji dokumentu word może być korzystne, gdy przypadkowo usuniesz dokument. Plik będzie nadal dostępny w systemie operacyjnym i innych aplikacjach. Jednak struktura pliku może zostać uszkodzona, jeśli zostanie uszkodzona przez wirusa lub inny program. Najlepszym sposobem na określenie, czy plik można przywrócić, jest przeprowadzenie kontroli dysku.

Na początek należy zainstalować program Recuva. Jest to darmowy program, który umożliwia przywrócenie usuniętych plików. Oprogramowanie jest łatwe w użyciu i posiada przyjazny interfejs. Program może również skanować w poszukiwaniu usuniętych plików na komputerze, aparatach cyfrowych, odtwarzaczach MP3 i płytach CD.

Recuva może przeskanować cały dysk twardy w poszukiwaniu usuniętych plików. Następnie program przedstawi listę odzyskanych plików. Program do odzyskiwania plików działa dla użytkowników Windows i Mac.

Recuva może również odtworzyć usunięte pliki na pamięciach USB, kartach pamięci i zewnętrznych dyskach twardych. Ponadto może również przywrócić dane z nośników wielokrotnego zapisu. Program posiada również zaawansowaną funkcję “Deep Scan”, która wyszukuje ślady usuniętych plików. Proces skanowania może trochę potrwać, zwłaszcza jeśli dysk jest duży.

Pierwszym krokiem do odzyskania poprzedniej wersji dokumentu Worda jest pobranie programu Recuva. Stronę wsparcia Recuva można znaleźć w Internecie lub za pośrednictwem Facebooka i Twittera. Zespół wsparcia może zapewnić pomoc w procesie odzyskiwania.

Następnie należy wybrać lokalizację, w której chcemy zapisać odzyskany plik. Konieczne będzie również wybranie typu pliku. Oprogramowanie do odzyskiwania plików może również przywrócić inne typy danych, w tym dokumenty, wiadomości e-mail i muzykę.

Program posiada wbudowany kreator odzyskiwania, który prowadzi użytkownika przez cały proces. Następnie możesz wybrać pliki, które chcesz odzyskać. Po zakończeniu skanowania, program przywróci pliki do oryginalnej lokalizacji. Następnie trzeba będzie ponownie uruchomić program, aby zakończyć odzyskiwanie.

Po zakończeniu procesu, można następnie zmienić nazwę przywróconego pliku. Można to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy na plik i wpisując nową nazwę.

iBeesoft Dbackup

Za pomocą programu iBeesoft Dbackup można odzyskać poprzednią wersję dokumentu word na komputerze Mac. Jest to przydatne, gdy przypadkowo usuniesz plik i musisz go odzyskać. Często te dokumenty zawierają ważne informacje, które chcesz zachować. Możesz przywrócić utracone pliki, ale musisz wiedzieć, jak korzystać z tego oprogramowania.

Najpierw musisz się upewnić, że masz zewnętrzny dysk twardy. Następnie trzeba go podłączyć do komputera. Musisz również prawidłowo nazwać dysk. Jeśli tego nie zrobisz, tworzenie kopii zapasowej będzie trwało dłużej.

Następnie musisz wybrać typ plików, które chcesz odzyskać. Na przykład można próbować przywrócić dokument programu Microsoft Word. Następnie należy wybrać, czy trzeba przywrócić cały dokument lub tylko usunięte wersje. Następnie można wyświetlić podgląd odzyskanych plików. Można również zapisać plik odzyskiwania.

Po wybraniu typu plików do przywrócenia, należy kliknąć ikonę Skanuj. Należy poczekać na zakończenie procesu skanowania. Po zakończeniu skanowania pojawi się lista utraconych plików. Można sprawdzić lokalizację tych plików, a następnie kliknąć przycisk Otwórz, aby wyświetlić ich podgląd. Możesz również kliknąć przycisk Przywróć, aby je przywrócić.

iBeesoft Dbackup to profesjonalne narzędzie, które pomaga chronić pliki. Odbywa się to poprzez tworzenie kopii zapasowych plików z dysku twardego lub zewnętrznego dysku twardego. Można również ustawić automatyczne tworzenie kopii zapasowych. iBeesoft Dbackup wykona wtedy kopię zapasową plików w postaci skompresowanego pakietu plików graficznych. Pozwoli to na łatwe odzyskanie utraconych plików.

Nie należy zapominać o regularnym tworzeniu kopii zapasowych swoich plików. Jest to najbezpieczniejszy sposób, aby mieć pewność, że ich nie stracisz. Kopię zapasową plików możesz wykonać również na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Jednak możesz również użyć oprogramowania innej firmy, aby przywrócić poprzednie wersje.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, jak odzyskać poprzednią wersję dokumentów word na Macu, możesz użyć iBeesoft Dbackup. Możesz również wypróbować darmową wersję oprogramowania.


Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak odzyskać trwale skasowane zdjęcia
Czytaj Dalej

Jak odzyskać trwale skasowane zdjęcia

Niezależnie od tego, czy próbujesz przywrócić utracone zdjęcie, czy przypadkowo usunąłeś je z komputera, istnieją sposoby na odzyskanie…