Jak odzyskać świadectwo pracy od pracodawcy

Jak odzyskać świadectwo pracy od pracodawcy

W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, może być konieczne uzyskanie świadectwa pracy. Aby to zrobić, należy skontaktować się z Departamentem Pracy (DOL). Aby uzyskać pozwolenie na pracę, konieczne będzie również pobranie odcisków palców.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z polishdiyprojects.pl

Potrzebujesz pozwolenia na pracę

W zależności od stanu, możesz potrzebować pozwolenia na pracę, aby odzyskać świadectwo pracy od pracodawcy. Informacje na ten temat można uzyskać w stanowym departamencie pracy. W wielu przypadkach pracodawca musi również zachować kopię pozwolenia na pracę w swoich aktach. W niektórych przypadkach pracodawca może nie być zmuszony do wymiany utraconego pozwolenia na pracę. Jednak musisz rozważyć swoją sytuację przed podjęciem decyzji o tym, czy zastąpić utracone pozwolenie na pracę.

Ogólnie rzecz biorąc, musisz mieć pozwolenie na pracę, jeśli masz 14 lat lub więcej. Pozwolenie na pracę jest również wymagane, jeśli chcesz pracować w niektórych zawodach, takich jak budownictwo lub prace niebezpieczne. Pozwolenie na pracę można uzyskać w szkolnym biurze doradczym lub w stanowym Departamencie Pracy. Formularze zezwoleń na pracę można również znaleźć na stronie internetowej Departamentu Pracy. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć formularza pozwolenia na pracę, możesz uzyskać je za pośrednictwem publicznej agencji pracy. Do takich agencji należą Pole Emploi i Apec.

Pozwolenie na pracę jest potrzebne również wtedy, gdy pracodawca chce zatrudnić Cię w handlu ulicznym, np. w fabryce, przy roznoszeniu gazet lub czyszczeniu butów. Potrzebujesz również pozwolenia na pracę na ulicy, które pozwoli Ci wykonywać te zadania w godzinach od 5 rano do 7 wieczorem, kiedy nie ma zajęć szkolnych. Musisz również posiadać formularz Principal’s Statement To Issuing Officer, który możesz pobrać ze strony internetowej Departamentu Pracy. Jeśli pracodawca nie posiada Street Trades Permit, będzie musiał złożyć wniosek i uiścić odpowiednią opłatę.

Możesz również mieć pozwolenie na pracę dla 16 i 17-latków, ale musisz mieć pracodawcę, który chce cię zatrudnić. Aby otrzymać pozwolenie na pracę, musisz mieć list intencyjny, który musi być podpisany przez Twojego przyszłego pracodawcę. List ten musi zawierać godziny, w których będziesz pracować i obowiązki, które będziesz wykonywać. Należy również posiadać zaświadczenie o sprawności fizycznej od lekarza, datowane w ciągu jednego roku od złożenia wniosku o pozwolenie na pracę. Należy również posiadać dokument tożsamości rodzica/opiekuna. Należy również stawić się osobiście podczas składania wniosku o pozwolenie na pracę.

Możesz mieć możliwość przyspieszenia wydania pozwolenia na pracę, jeśli masz ofertę pracy w toku. Obywatelstwa i Imigracji Stanów Zjednoczonych (USCIS) zdecyduje, czy przychylić się do Twojej prośby. Możesz mieć możliwość przyspieszenia aplikacji, jeśli jesteś w stanie udowodnić, że Twój wniosek został opóźniony z przyczyn niezależnych od Ciebie.


Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak odzyskać skasowane pliki Worda
Czytaj Dalej

Jak odzyskać skasowane pliki Worda

Niezależnie od tego, czy utraciłeś plik word z powodu przypadkowego usunięcia, czy po prostu chcesz odzyskać plik word…
Jak odzyskać swojego chłopaka
Czytaj Dalej

Jak odzyskać swojego chłopaka

Odzyskanie chłopaka nie jest zadaniem niemożliwym, ale wymaga wiele wysiłku i cierpliwości. Pierwszym krokiem jest zaprzestanie obwiniania go…