Jak odzyskać hasło do Skype’a na komputerze z uwierzytelnianiem dwuczynnikowym

Jak odzyskać hasło do Skype'a na komputerze z uwierzytelnianiem dwuczynnikowym

Korzystając z nowej funkcji uwierzytelniania dwuskładnikowego dostępnej w ramach konta Microsoft, możesz teraz cieszyć się spokojem ducha, wiedząc, że masz możliwość odzyskania hasła do Skype’a na komputerze. Jeśli nie masz kopii zapasowej swojego hasła, możesz być narażony na utratę dostępu do wszystkich ważnych wiadomości i kontaktów w Skypie. Na szczęście istnieje prosty sposób na rozwiązanie tego problemu i będziesz mógł odzyskać swoje hasło w krótkim czasie.

Dwuczynnikowe zabezpieczenie Microsoftu dla użytkowników Skype’a

Posiadanie dwuskładnikowego uwierzytelniania (weryfikacji dwuetapowej) dla konta Microsoft jest dodatkową warstwą zabezpieczeń, która może pomóc w ochronie konta przed złośliwymi hakerami. Wymaga ono podania dwóch informacji w celu uwierzytelnienia użytkownika, w tym adresu e-mail i numeru telefonu. Ponadto można wybrać jedną z kilku innych metod weryfikacji logowania.

Jedną z opcji jest użycie aplikacji uwierzytelniającej na urządzeniu mobilnym. Aplikacja ta wyśle Ci jednorazowy kod za pośrednictwem wiadomości tekstowej lub e-maila. Może to być wygodny sposób na weryfikację Twojej tożsamości i utrudnienie hakerom dostępu do Twojego konta. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, Twoje konto Microsoft będzie automatycznie chronione po zalogowaniu się do nowej przeglądarki lub urządzenia. Aplikacja wyśle Ci również kod odzyskiwania, jeśli utraciłeś dostęp do swojego konta.

Inną opcją weryfikacji dwuetapowej jest dodanie alternatywnego adresu e-mail. Możesz wybrać adres e-mail, który jest inny niż ten, którego używasz do konta Microsoft. Po utworzeniu alternatywnego adresu otrzymasz wiadomość tekstową lub e-mail z czterocyfrowym kodem. Kod ten może być użyty do weryfikacji tożsamości przy próbie zalogowania się na konto Microsoft.

Weryfikację dwuetapową możesz skonfigurować także na swoim koncie Skype. Możesz to zrobić, przechodząc na stronę Moje konto Microsoft. Kliknij kartę Bezpieczeństwo, aby zobaczyć opcje zapobiegania nieautoryzowanemu dostępowi.

Możesz również uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat bieżącej aktywności konta. Jest to dostępne w sekcji Bezpieczeństwo na stronie Moje konto Microsoft.

Aby skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe, należy aktywować konto Microsoft, a następnie włączyć weryfikację dwuskładnikową. Możesz to zrobić, klikając łącze na stronie Bezpieczeństwo, które mówi Włącz weryfikację dwuetapową. Następnie zostaniesz przeniesiony do nowej strony, na której możesz skonfigurować weryfikację dwuetapową.

Gdy wejdziesz w weryfikację dwuetapową, zostaniesz poproszony o podanie kodu z aplikacji uwierzytelniającej. Następnie zostaniesz przeniesiony do ekranu, który poprosi Cię o potwierdzenie tożsamości.

Jak być może zauważyliście, w usłudze Skype istniała luka w zabezpieczeniach, która pozwalała hakerowi wykraść wasze hasło i zalogować się na wasze konto microsoftowe. Nie dla wszystkich był to jednak problem. Niektórzy użytkownicy zgłaszali otrzymywanie wiadomości spamowych ze swoich skompromitowanych kont.

Microsoft potwierdził, że niektóre z jego serwerów zostały naruszone w listopadzie. Firma stwierdziła, że “ograniczona liczba” klientów została dotknięta. Odmówiła podania szacunkowej daty, kiedy problem zostanie rozwiązany. Rosyjski użytkownik, który odkrył lukę w zabezpieczeniach, opublikował szczegóły incydentu na forum internetowym.

Złamane konta Skype wysyłają tysiące wiadomości spamowych

Tysiące wiadomości spamowych trafiło do niczego niepodejrzewających odbiorców w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Choć firma szybko zaprzeczyła, że to ona jest sprawcą, to jednak nie udało się ich całkowicie wyłapać. Microsoft zrobił szereg rzeczy, aby uspokoić użytkowników, od ogłoszenia, że nie będzie już pobierał opłat od użytkowników za podstawowe usługi e-mail, po uruchomienie inicjatywy antyspamowej. Na szczęście, to także wgniotło w ziemię liczbę spamu. Na szczycie, to również udało się złapać niektóre z branży najzdolniejszych i najbardziej bystry gwiazd. Niektórym pracownikom udało się nawet zhakować kilka własnych. To było szczególnie prawdziwe w ostatnim napływie chińskich hakerów, którzy są kradzież show w różnych branżach.

Podobnie jak w przypadku wszystkich usług IT, solidny reżim bezpieczeństwa jest najlepszą obroną. W rzeczywistości, Microsoft faktycznie zatrudnił zespół analityków danych do skanowania sieci w poszukiwaniu anomalii. Najlepsze jest to, że jest to zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy mają talent do znajdowania błędów. Doprowadziło to do kilku ciekawych współpracy, w tym niedawnego odkrycia złowrogiego haka tego typu. Firma nagrodziła również pracowników największą nagrodą w swojej historii – pokaźnym kawałkiem gotówki.

Dwuskładnikowe zabezpieczenie dla użytkowników kont Microsoft

Używanie dwuskładnikowego uwierzytelniania do zabezpieczenia konta Microsoft to świetny środek odstraszający hakerów i innych złośliwych użytkowników, którzy chcieliby uzyskać dostęp do danych online. Po skonfigurowaniu uwierzytelniania dwuskładnikowego na swoim koncie można chronić swoją pocztę elektroniczną i inne usługi online firmy Microsoft przed dostępem osób bez wiedzy użytkownika. Proces ustawiania uwierzytelniania dwuskładnikowego będzie się różnił w zależności od urządzenia, ale oto, czego można się spodziewać.

Aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie Microsoft, należy najpierw zalogować się na stronie Konta Microsoft. Stamtąd będziesz miał możliwość powiązania swojej nazwy użytkownika Skype’a z kontem Microsoft. Można również skonfigurować alias Skype’a, czyli alternatywny adres e-mail, który będzie używany do logowania się za pomocą nazwy użytkownika Skype’a. Ponadto otrzymasz kod weryfikacyjny za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wiadomości tekstowej. Po wprowadzeniu kodu na następnym ekranie będziesz mógł zweryfikować swoją tożsamość.

Zabezpieczenie dwuskładnikowe jest dostępne dla wielu narzędzi produktywności online firmy Microsoft. Należą do nich OneDrive, Outlook, Skype i Windows Live. W przypadku korzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego w tych usługach konieczne będzie wyłączenie funkcji wyszukiwania umiejętności, która umożliwia wyszukiwanie informacji kontaktowych innych osób, takich jak przyjaciele, członkowie rodziny i współpracownicy. Należy również usunąć z komputera wszelkie zapisane dane uwierzytelniające Skype for Business.

Możesz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla swojego konta Microsoft, klikając kartę Bezpieczeństwo na stronie Konto Microsoft. Po wybraniu tej opcji zostanie wyświetlony monit o skonfigurowanie aplikacji Authenticator. Aplikacja ta może służyć do generowania wrażliwych na czas kodów jednorazowych. Po zalogowaniu się na konto Microsoft za pomocą aplikacji Authenticator będzie można zweryfikować swoje konto w trybie offline. Jeśli nie masz aplikacji Authenticator, będziesz musiał wygenerować klucz bezpieczeństwa. Ten klucz to zazwyczaj urządzenie USB, które będzie używane do weryfikacji Twojej tożsamości względem informacji z serwera.

Zabezpieczenie dwuskładnikowe działa najlepiej, gdy masz niezawodne połączenie internetowe. Nie jest jednak możliwe przeprowadzenie pełnowymiarowego ataku na hasło do konta Microsoft. W rzeczywistości wielu hakerom udało się w przeszłości złamać hasła do kont Skype. Po włączeniu dwuskładnikowego uwierzytelniania na koncie Microsoft, system automatycznie zastosuje je do wszystkich nowych przeglądarek lub urządzeń, z których korzystasz.

Jeśli nie chcesz używać hasła, możesz również włączyć klucz bezpieczeństwa lub kartę inteligentną, aby zapewnić drugą formę identyfikacji. Możesz również wybrać wyłączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego dla wszystkich swoich usług Microsoft. Klucz bezpieczeństwa lub kartę inteligentną można wyłączyć, gdy dostęp do informacji nie jest potrzebny.


Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak odzyskać swojego chłopaka
Czytaj Dalej

Jak odzyskać swojego chłopaka

Odzyskanie chłopaka nie jest zadaniem niemożliwym, ale wymaga wiele wysiłku i cierpliwości. Pierwszym krokiem jest zaprzestanie obwiniania go…