Jak odzyskać dane z pamięci USB po sformatowaniu

Jak odzyskać dane z pamięci USB po sformatowaniu

Najlepszym sposobem na zapisanie danych jest użycie pamięci flash USB. Możesz używać tego urządzenia do celów osobistych lub zawodowych i jest to łatwy sposób na przenoszenie dużych plików z jednego komputera na drugi. W przypadku utraty lub zapomnienia ważnych dokumentów, można je łatwo odzyskać za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Istnieje wiele programów dostępnych, aby pomóc odzyskać utracone lub przypadkowo usunięte pliki z dysku flash USB.

Jedną z najlepszych cech dysku USB jest fakt, że jest to urządzenie typu plug-and-play. Podłącz urządzenie do portu USB w komputerze i jest ono gotowe do pracy. Ale jeśli twój dysk flash nie jest prawidłowo sformatowany, zostaniesz z danymi, do których nie możesz uzyskać dostępu. Jeśli dysk flash USB został sformatowany na system operacyjny, który nie jest kompatybilny z komputerem, możesz spróbować naprawić problem ręcznie. Jeśli jednak nie masz czasu, aby zrobić to ręcznie, możesz również spróbować użyć narzędzia do odzyskiwania danych innej firmy, aby odzyskać dane.

Chociaż dysk USB może być używany do różnych celów, ważne jest, aby zrozumieć, co można, a czego nie można z nim zrobić. Na przykład, jeśli dysk USB został uszkodzony przez wirusa, konieczne będzie przeprowadzenie odzyskiwania danych. Może to obejmować naprawę uszkodzonych sektorów w dysku, co spowoduje zniszczenie danych. Z drugiej strony, można też zrobić coś z drugą stroną medalu, czyli przeformatować dysk na bardziej bezpieczny i kompatybilny format.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest sformatowanie dysku USB. Formatowanie może być tak proste, jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy na nim i wybranie opcji Format z menu kontekstowego. Możesz też wybrać opcję Pełny Format, która całkowicie sformatuje dysk i przywróci wszystkie dane. Może to potrwać nieco dłużej niż szybki format, ale jest znacznie bardziej bezpieczne.

Kolejną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest upewnienie się, że dysk USB posiada kopię zapasową. Jeśli korzystasz z systemu Windows, możesz wykonać kopię zapasową swoich plików za pomocą funkcji kopii zapasowej systemu Windows. Ponadto możesz zapisać powstałą kopię zapasową w zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej, takim jak dysk flash USB.

Na koniec możesz użyć aplikacji takiej jak AnyRecover, aby odzyskać pliki z dysku flash USB. Ten program jest bezpłatny do pobrania i działa na wszystkich platformach, w tym Windows i Mac. Po zainstalowaniu programu, po prostu podłącz dysk USB do komputera, a on przeskanuje go w poszukiwaniu plików, które straciłeś. Wybierz dowolny plik, który wydaje się być brakujący i pokaże Ci podgląd. Gdy jesteś zadowolony z wyników, kliknij przycisk Odzyskaj, a zobaczysz przywrócone pliki zapisane w nowym folderze na dysku flash.

Ogólnie rzecz biorąc, najprostszym i najbardziej niezawodnym sposobem na odzyskanie danych z dysku flash jest po prostu użycie narzędzia do odzyskiwania danych. Nie tylko będzie to bardziej efektywne wykorzystanie czasu, ale będzie to bardziej skuteczna metoda odzyskiwania ważnych plików.


Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak odzyskać smak i zapach po COVID-19
Czytaj Dalej

Jak odzyskać smak i zapach po COVID-19

Odzyskanie zmysłu węchu i smaku może być poważnym problemem, jeśli zostałeś zainfekowany wirusem COVID-19. Wirus ten jest infekcją,…
Czytaj Dalej

Czy fungicydy są szkodliwe?

Fungicydy to grupa środków chemicznych lub biologicznych przeznaczonych do zwalczania grzybów i ich zarodników, które mogą powodować choroby…
Jak odzyskać hasło do poczty
Czytaj Dalej

Jak odzyskać hasło do poczty

Jeśli zapomniałeś hasła do poczty, możesz nie mieć dostępu do swojego konta e-mail. Możesz jednak odzyskać hasło do…