Jak odzyskać usunięte konto na WordPressie

Jak odzyskać usunięte konto na WordPressie

Na szczęście istnieje łatwy sposób na przywrócenie usuniętego konta WordPress, strony lub postu. Możesz użyć pulpitu nawigacyjnego WordPress, aby wykonać proste odzyskiwanie. Będziesz musiał utworzyć nowego użytkownika, wprowadzić losowe hasło i przywrócić konto.

Utwórz nowe losowe hasło dla nowego użytkownika

Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem WordPressa, czy jesteś administratorem, możesz chcieć zmienić swoje hasło. Jeśli zapomniałeś swojego hasła, będziesz mógł uzyskać nowe, generując losowe hasło za pomocą generatora haseł. Możesz również użyć phpMyAdmin, aby zresetować hasło do bazy danych. Alternatywnie, możesz również odzyskać utracone hasło poprzez cPanel lub Kinsta.

Pierwszą opcją jest ręczne ustawienie hasła. Aby to zrobić, musisz zalogować się do swojego pulpitu nawigacyjnego WordPress i przejść do sekcji Zarządzanie kontem. Zobaczysz wtedy formularz ze wszystkimi informacjami o Twoich użytkownikach. Następnie będziesz mógł zmienić hasło swojego użytkownika.

Drugą opcją jest stworzenie nowego użytkownika w sekcji Użytkownicy na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Następnie możesz przejść do zakładki Edytuj profil i wybrać przycisk “Generuj hasło”, aby wygenerować nowe hasło. Spowoduje to wygenerowanie hasła, które możesz skopiować i wkleić do sekcji user_pass w swojej bazie danych WordPress. Następnie powinieneś sprawdzić, czy nowe hasło jest bezpieczne i ma wystarczającą siłę. Jeśli uważasz, że hasło nie jest silne, możesz je zmienić i zanotować.

Możesz również odzyskać utracone hasło z pulpitu nawigacyjnego cPanel lub Kinsta. Niezależnie od tego, jakiej metody używasz, musisz zapisać nowe hasło w bezpiecznym miejscu. Następnie możesz użyć nowego hasła, gdy zalogujesz się do swojej witryny. Jeśli zapomnisz hasła, możesz kliknąć link “Lost Password” w pulpicie nawigacyjnym WordPress i automatycznie przeniesie Cię on do formularza, w którym możesz wpisać swój adres e-mail. Jeśli wprowadzisz swój adres e-mail poprawnie, otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem resetującym. Jeśli nie otrzymałeś wiadomości e-mail, będziesz musiał skontaktować się ze swoim dostawcą usług hostingowych i poprosić go o pomoc.

Inną opcją zresetowania hasła do WordPressa jest zadzwonienie do firmy hostingowej lub skontaktowanie się z twórcą strony internetowej. Możesz również użyć skryptu resetowania hasła awaryjnego, aby zmienić hasło administratora bez wysyłania wiadomości e-mail. Jednak ta metoda wymaga nazwy użytkownika i adresu e-mail twojego administratora. Jeśli zapomniałeś nazwy użytkownika swojego administratora, nie możesz skorzystać z tej opcji.

Jeśli jesteś administratorem WordPressa, możesz zresetować hasło użytkownika w phpMyAdmin. Możesz uzyskać dostęp do phpMyAdmin za pośrednictwem panelu sterowania swojego hostingu WordPress lub za pośrednictwem połączenia FTP. Jest to najprostszy sposób na zresetowanie hasła do bazy danych. Jedynym minusem jest to, że będziesz musiał upewnić się, że adres e-mail użytkownika pasuje do jego profilu użytkownika. Możesz również dodać różne rodzaje znaków i cyfr do swojego hasła, jeśli chcesz.

Możesz również użyć menedżera haseł do przechowywania swoich haseł i śledzenia ich. Za każdym razem, gdy tworzysz nowego użytkownika, powinieneś zmienić hasło, które jest generowane. Najlepiej wybrać hasło, które jest bardzo długie i zawiera duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne.

Przywracanie usuniętej strony lub postu WordPress z kosza

Usunięte posty lub strony w WordPressie można łatwo przywrócić z folderu Kosz. Niezależnie od tego, czy przypadkowo usunąłeś coś, czy miałeś to usunięte z powodu błędu kodowania, zawsze możesz to odzyskać. W zależności od charakteru problemu, może być konieczne przejście przez kilka kroków, ale zdecydowanie możliwe jest odzyskanie treści.

Po pierwsze, będziesz musiał uzyskać dostęp do folderu Trash. Możesz to zrobić przechodząc do menu Strony, które znajdziesz w panelu administracyjnym. Kliknij na zakładkę Kosz, która pokaże Ci listę wszystkich Twoich usuniętych elementów. Po wybraniu kilku usuniętych elementów, będziesz mógł je przywrócić z Kosza. Gdy to zrobisz, zobaczysz je ponownie na stronie Strony -> Wszystkie strony.

Jeśli przypadkowo usunąłeś stronę lub post, często możesz je odzyskać, przechodząc na stronę Kosza, najeżdżając na tytuł strony i klikając przycisk Cofnij. Musisz jednak upewnić się, że zrobisz to w ciągu 30 dni, w przeciwnym razie element zostanie trwale usunięty.

Podobnie, jeśli przesłałeś plik do Biblioteki Mediów i został on później usunięty, również możesz go odzyskać. Jeśli używałeś Google Cache do tworzenia kopii zapasowych swojej witryny, możesz użyć tej metody, aby przywrócić usuniętą zawartość. Alternatywnie możesz użyć wyszukiwarki, aby znaleźć stronę, którą usunąłeś, i użyć wersji tej strony z pamięci podręcznej wyszukiwarki. Będzie to działać dla większości opublikowanych stron internetowych, ale będziesz musiał wykonać trochę ręcznej pracy, aby utworzyć każdą indywidualną stronę.

Podczas przywracania strony lub postu, będziesz musiał rozważyć typ zawartości, którą chcesz przywrócić. Możesz to zrobić, sprawdzając kolumnę post_status, która pogrupuje wyrzuconą zawartość w ciasne grupy. Możesz posortować tabelę według post_status, a nawet możesz wykonać wyszukiwanie usuniętych treści. Jeśli szukasz konkretnego postu, możesz wykonać wyszukiwanie w Google, a jeśli nie ma go na liście, możesz wykonać wyszukiwanie w nazwie swojej witryny.

Jeśli przypadkowo usuniesz jakiś element w swojej witrynie WordPress, możesz również użyć Wayback Machine, aby go znaleźć. Jest to strona internetowa, która została zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom przeglądanie stron, które zostały zarchiwizowane przez poprzednich właścicieli. Kiedy strona jest zarchiwizowana, będziesz mógł zobaczyć, kiedy została pierwotnie utworzona i opublikowana, a także kto dokonał zmian. To świetne narzędzie, które warto mieć przy sobie, zwłaszcza jeśli kiedykolwiek usunąłeś stronę ze swojej witryny.

Powinieneś również wiedzieć o innych opcjach, które są dostępne, jeśli chcesz przywrócić stronę lub post z Kosza. Możesz przywrócić zawartość, klikając przycisk Przywróć, lub możesz wybrać wiele stron do przywrócenia. Możesz również wybrać opcję “Usuń na stałe”, która spowoduje trwałe usunięcie strony lub postu z Kosza.

Przywróć usunięte konto WordPress z kosza

Usunięte strony i posty WordPress można łatwo przywrócić. W rzeczywistości WordPress ma wbudowaną funkcjonalność o nazwie Trash, która może być używana do odzyskiwania elementów, które zostały przypadkowo usunięte. Można to zrobić, przywracając pojedynczy post lub odzyskując całą stronę jednocześnie. Istnieją również wtyczki do tworzenia kopii zapasowych dla WordPressa, które mogą pomóc w tym zadaniu.

Folder Trash w WordPressie przechowuje usuniętą zawartość przez określony czas, zwykle 30 dni. Jest to podobne do Kosza w systemie Windows. Po tym okresie zawartość folderu Trash zostanie automatycznie usunięta. Jeśli jednak potrzebujesz przywrócić zawartość Kosza, być może będziesz musiał użyć bardziej konwencjonalnych metod.

Pierwszym krokiem jest odnalezienie zakładki Kosz w desce rozdzielczej WordPressa. Ta zakładka wyświetla usunięte posty i strony z ostatnich 30 dni. Jeśli przypadkowo usunąłeś stronę, możesz odzyskać jej zawartość, klikając przycisk Undo. Jeśli przypadkowo usunąłeś cały post lub produkt, możesz zdecydować się na przywrócenie całego elementu, wybierając opcję “Akcja zbiorcza”.

Aby przywrócić pojedynczy post, możesz kliknąć tytuł postu, aby zobaczyć jego szczegóły. Jeśli chcesz przywrócić wiele postów, możesz zaznaczyć pola obok każdego z nich. Następnie możesz kliknąć przycisk Przywróć, aby przywrócić posty. Jeśli przywracasz dużą liczbę postów, możesz kliknąć pole wyboru dla opcji “Bulk Recovery”.

Po pomyślnym odzyskaniu pojedynczego postu, możesz skopiować go do nowego wpisu na blogu. Możesz także przywrócić zawartość Kosza, używając kopii zapasowej lub ręcznie tworząc każdą stronę. Oprócz tego istnieje kilka innych opcji ożywiania usuniętych postów. Na przykład możesz pobrać ostatnią kopię zapasową ze swojej witryny lub możesz użyć narzędzia takiego jak Wayback Machine, aby ponownie odwiedzić strony, które zostały opublikowane wcześniej.

Możesz również zobaczyć swój Kosz w panelu administracyjnym WordPress, otwierając kategorię Kosz. Znajduje się ona tuż nad listą wszystkich treści w witrynie. Jeśli masz kopię zapasową swojej witryny, możesz przywrócić ją do poprzedniego stanu za pomocą kilku kliknięć. Inną dobrą opcją jest zainstalowanie wtyczki do tworzenia kopii zapasowych, takiej jak Jetpack Backup, która przywróci całą witrynę w ciągu kilku sekund. Jeśli masz dostawcę hostingu WordPress, mogą oni wykonywać kopie zapasowe Twojej witryny. Powinny być one aktualizowane po większych aktualizacjach. Jeśli nie masz kopii zapasowej, dobrym pomysłem może być również zainstalowanie wtyczki do tworzenia kopii zapasowych.

Możesz chcieć spróbować bardziej niekonwencjonalnej metody przywrócenia usuniętego konta WordPress z kosza. Będzie to wymagało wykonania pewnych prac związanych z formatowaniem i być może będziesz musiał ręcznie utworzyć każdą stronę. Możesz również odzyskać zawartość za pomocą Google Cache lub ostatniej kopii zapasowej.


Podobne tematy

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak odzyskać smak i zapach po chorobie
Czytaj Dalej

Jak odzyskać smak i zapach po chorobie

Posiadanie złego smaku i zapachu po chorobie może być bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków,…
Jak odzyskać PUK Plus
Czytaj Dalej

Jak odzyskać PUK Plus

Niezależnie od tego, czy wprowadziłeś błędny PIN, czy też Twoja karta SIM została zablokowana, oto dwa sposoby na…